Studium anglistiky na KAA UPOL

Často kladené dotazy

Sekci jsem původně chtěla nazvat ČKD (Často kladené dotazy), ovšem tuto zkratku si uzurpovaly jisté strojírny (Českomoravská Kolben Daněk) již v době Rakouska-Uherska. Tak tedy FAQ (Frequently Annoying Questions).

Proklikali-li jste až sem, nepochybně webové stránky prohlížet umíte, přesto tu můžete najít pár tipů užitečných při využívání specificky těchto stránek.

Otázky a odpovědi

Mám problémy se stahováním. Dokument se mi nedaří stáhnout, případně se stažený dokument nezobrazuje při otevření správně. Čím to může být?

Pokud se dokument nezačne stahovat, zkontrolujte, že nemáte zapnuté blokování automaticky otevíraných oken. Pokud se dokument nezobrazuje v rozumném formátu, zkuste jej otevřít v programu Open Office (kancelářský program zdarma, který používám při vytváření všech dokumentů). Nejnovější dokumenty ke stažení jsem začala ukládat v PDF, takže by už žádné problémy s otevřením být neměly.

Nastavil jsem si příjem kanálů RSS z těchto stránek, ale upozornění na nově vložený obsah mi přesto nechodí. Jak je to možné?

Z technických důvodů vkládám většinu obsahu na stránky nikoliv jako články, ale jako záznamy do katalogu. RSS bohužel tyto katalogové záznamy přečíst neumí, takže nový obsah neregistruje. Ve vzdálené budoucnosti, až budu stránky reorganizovat/přesouvat/atd., budu na tento problém myslet. Zatím vkládám oznámení o novém obsahu průběžně do okénka ‘Aktualizace’ na úvodní stránce.

Nemáš ještě nějaké jiné materiály, kromě těch na stránkách? Nebylo by třeba ještě něco k povinným předmětům v nižších ročnících?

Vše, co jsem měla v alespoň trochu prezentovatelné podobě, jsem už zveřejnila. Z nižších ročníků už mi zbyla jen zvýrazňovačem počmáraná skripta, která sem přece jen skenovat nebudu... Chystám tedy už jen dva povinné předměty (Americká literatura 3 a Historická mluvnice), nějaké volitelné a samozřejmě četbu.

Neporadíš mi, kde seženu knížku X, nebo co se mám učit na zkoušku Y?

Poradím, pokud vím. Klidně napište. Nejenže maily čtu, dokonce na ně i odpovídám. Občas.

Jsi skutečná osoba?

Jednoznačně nejbizarnější otázka, která mi přišla. Odpověď: Nikoliv. Jsem neskutečná.

Vyhledávání

© 2008-2015 Všechna práva vyhrazena.